BAŞVURU :

Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ile çalışanlar için).

Başvuru formunuz Timur Express İnsan Kaynakları departmanına ulaştıktan sonra işleme alınır. Ancak size dönüş yapılması başvuru yaptığınız bölgedeki kurye ihtiyacına göre gerçekleşecektir. Dolayısıyla ilgili bölgede yeniden işe alımlar başladığında yapmış olduğunuz başvuru değerlendirilerek forma eklediğiniz cep telefonu numaranızdan size dönüş yapılacaktır.

Timur Express motosikleti olmayan, motosikleti istenilen şartları karşılamayan ya da kendi motosikleti ile çalışmak istemeyen kişilere kiralık motosiklet hizmetinden yararlandırır. Timur Express, motosiklet kiralamak isteyen kuryelere günlük bedel karşılığında kiralama hizmeti verir. Kuryeler Timur Express’e kiralama için nakit bir bedel ödemezler. Ödemeler, hak ediş tarihlerinde kuryelerin bakiyesinden düşülür.

Timur Express ile gerçekleştirmiş olduğunuz iş görüşmesinde sizden istenen evrakları (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ya da aracı ile çalışanlar için), araç kurye olacaklar için ayrıca SRC 3 veya SRC 4 belgesi ile psikoteknik belgesi) hazırlayarak ilgili departmana belgeleri teslim etmeniz gerekir.

Timur Express’de iş görüşmeleri İstanbul’da Merkez Ofis’de gerçekleştirilmektedir. Diğer şehirlerimizdeki başvurularda ise online ya da İnsan Kaynakları yetkililerimizce belirlenen noktalarda yüz yüze gerçekleştirilmektedir

Timur Express’de araç kurye olmak için sürücü ehliyetinizin yanı sıra SRC 3 veya SRC 4 belgesi ile Psikoteknik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Kendi aracı ile çalışacak adayların hususi veya ticari fark etmeksizin 2012 ve üstü model araç sahibi olması gerekir. Bu sürecin devamında istenecek olan belgeler ise şu şekildedir: Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi aracı ile çalışanlar için), SRC 3 veya SRC 4 belgesi, psikoteknik belgesi.

Timur Express’de, moto kurye olmak için A1 ya da A2 ehliyet sahibi olmak birinci şarttır. Ardından web sitemizde yer alan ‘Kurye olmak istiyorum’ seçeneğini seçerek açılan sayfadaki formu doldurmanız ve randevu oluşturmanız yeterlidir. Sizden bu sürecin devamında istenecek olan belgeler ise şu şekildedir: Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ile çalışanlar için).

ÇALIŞMA KOŞULLARI :

Kuryeler ikamet ettikleri bölgelerde çalışırlar, buna göre evlerinden maksimum 10 km uzaklıkta görevlendirilirler.

12 saat çalışma için mola süresi günlük 45 dakikadır. Dilerseniz tek seferde dilerseniz bölerek kullanım sağlayabilirsiniz. Gün içinde 18.00 – 22.00 arası ve vardiya bitiminize son 30 dakika kala mola kullanımı yasaktır. Kuryelerimiz farklı projelerde farklı saat aralıklarında çalışabilirler. 8-10-12 saat arası çalışma imkanları mevcuttur.

-Kask zorunlu (Kuryeler kasklarını klipsi bağlı olacak şekilde tam takmalıdır) -Aşırı hız yok (Motosiklet için hız sınırı 55 km / saat, araç için ise 66 km / saattir.) -Ters yön yok (Kesinlikle ters yon kullanımı yasaktır.) -Kaldırımdan gitmek yok (Kuryeler, yaya geçitleri ve kaldırım gibi alanları geçiş için kullanamaz) -Kırmızı ışıkta geçmek kesinlikle yasak.

KAZANÇ ve ÖDEME :

Kuryelerimiz 15 günde bir ödeme alırlar. Ayın 1-15 dönemi günlerindeki çalışmaları için 20’sinde, 16-30 dönemi günlerindeki çalışmaları için takip eden ayın 5. günü ödemeler yapılır

Timur Express’de sahaya çıkan kuryeler tamamlayıcı özel sağlık sigortasından faydalanırlar. Performans değerlerine bağlı olarak Timur Express tarafından aylık 750 TL’ye kadar varan hediye çeki verilir. 4 saatlik güvenli sürüş eğitimi verilmektedir

Merak ettikleriniz mi var?

Merak ettikleriniz, şikayet ve önerileriniz için bizimle iletişime geçin.